Největší životní úspěch

18.2. 2022Niky Melia0

Nedávno se mě moje IKIGAI koučka zeptala, co byl můj největší životní úspěch. 

Kdybych se na tuto otázku měla připravit, pravděpodobně bych odpověděla jinak. Některým ze svých pracovních nebo sportovních úspěchů. Ale ze mě vypadlo něco, co mě v první chvíli  překvapilo.  

Právě jsem dostala menstruaci a dívala se na svět očima vědmy. Byla jsem ponořena do sebe a blíže tomu, na čem záleží, blíže zdroji, blíže původní životní síle. V této fázi cyklu nemám potřebu někomu něco dokazovat. Moje priorita je být v klidu a užívat si odstup od intenzivního dění světa i mého života. A v tomto rozpoložení jsem jako svůj největší životní úspěch bez mrknutí oka označila porod

Zázrak života

To, jak skrze mě přišly na svět moje dvě dcery. Nejprve první a po 21 měsících druhá. To, co dokázalo moje tělo během těhotenství a porodu. Síla, která mnou procházela, a hluboká extáze, údiv a naplnění, které jsem pociťovala během těhotenství, porodu, a když jsem je pak konečně držela v náručí. Když naše prvorozená dcera konečně vplula do velké růžové vany porodního sálu, měla jsem pocit, že se pozornost celého vesmíru soustředila do tohoto jediného okamžiku a já byla součástí zázraku zrození. Zázraku, který byl namíchán z mého těla, touhy po přirozeném porodu, prostředí, které naplňovalo moje potřeby, probuzené životní síly ve mně a vyšší moci, která procházela mým tělem. Cítila jsem, že mě přesahuje a zároveň jsem její součástí. 

Zpomal, Niky, volal na mě Život

O první miminko jsem na začátku těhotenství přišla, a tak mé druhé těhotenství provázely obavy. Neparalyzovaly mě, ale byly tam. Krůček po krůčku se mi dařilo tu bolest a strach transformovat. Touhu po miminku, těhotenství a porod jsem pojala jako příležitost zkoumat a otevírat se něčemu novému. Byl to další milovaný projekt na mé univerzitě života.

Času  jsem na něj měla překvapivě dost, i když ne ve formě, kterou bych si představovala. Život byl totiž natolik moudrý, že mou vrozenou energii a dravost utlumil dlouho trvajícími nevolnostmi. Tu moudrost jsem pochopila až s odstupem. Tehdy jsem pouze trpěla. Usínat večer s úlevou, že jeden šílený den je za mnou, a pak se rozbrečet z představy, že zítra mě čeká další a že mi pravděpodobně nebude o moc lépe, nebylo nic skvělého.

Ale později jsem uznala, že na zpomalení mého životního stylu a aktivit byla tahle brzda potřebná. Jenom díky ní jsem opravdu (i když trochu násilím) zvolnila tempo, přestala se zaměřovat na pocit vlastní důležitosti a zapojení do miliónu projektů a obrátila pozornost k sobě, svému tělu, rostoucímu životu ve mně. Díky tomu jsem pak měla čas zjistit, že bych chtěla rodit přirozeně, bez zbytečné pomoci a zásahů, a začala zkoumat, jak šanci na takový porod zvýšit. 

Iniciace do ženství 

Vnímám jako veliké štěstí a požehnání, že jsem mohla prožít dva nádherné porody a přivést na svět dvě nádherné dcery. Porodila jsem. Nádherně. Extaticky. Vedená sama sebou, svým tělem a intuicí. Podporovaná úžasným mužem po mém boku a porodní asistentkou, která tam pro mě byla, když jsem ji potřebovala, a nechávala mi prostor, když jsem potřebovala ten. Skrze mě proudila životní síla, která mě a mé dcery při jejich cestě na svět provázela.  

Netušila jsem, jak transformující ty zážitky budou. Jak moc změní můj život i to, jak jej budu vnímat a prožívat. Skrze porody  jsem objevila svou ženskou sílu a začala přijímat dar tohoto krásného ženského těla. Byly to iniciace do mateřství, ženství a síly tvůrkyně. 

Žít ve své síle 

Možná se tvůj porod tomu mému nepodobá. Možná máš dokonce pocit, že ti při porodu někdo tvoji sílu vzal. Nebo jsi neměla možnost rodit vůbec. Ale to nic nemění na tom, že jsi žena, a tato neuvěřitelná krása a síla je v tobě zakódovaná. A existuje mnoho cest a možností, jak ji rozkódovat a nechat proudit svým tělem i životem. Jak osvobodit své tělo, své emoce, svou erotickou sílu a začít autenticky tančit svůj život. A já tě ráda na této cestě doprovodím. Protože na tobě záleží.

Od 21. 2. se můžeš přidat na 1. embodiment kongres pro ženy v České republice a PROŽÍVAT RADOST A ENERGII VE SVÉM TĚLE. Čeká tě 7 dní plných inspirace, tance, sdílení, přijetí, pochopení a probouzení tvé ženské síly. 

Přidej se zDARma tudy

A jaký je tvůj největší životní úspěch? Jak bys odpověděla právě teď, bez přemýšlení?

Jsem žena, tvůrkyně, partnerka a máma. Kněžka chrámu těla, body-whisperer a mentorka žen, které chtějí být originál a žít svůj život jako krásný kousek umění. Miluji tělo a život v něm a učím ženy jak se zamilovat do sebe, svého těla a do života.

Chceš probudit radost, energii a svobodu ve svém těle?

Dopřej si mini-workshop
TANEC DIVOŠKY zDARma.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.